Ses Yalıtım Süngeri

Akustik ve ses kesici yalıtım süngerleri olarak 2 farklı amaçta kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtım süngeri ortamdaki ses kalitesini arttırmak ve sesin emiliminin sağlanmasıdır. Akustik sünger veya kumaş kaplı paneller bu işlem için kullanılabilir. Yanmaz özellikte 1. sınıf hammatte ile üretilen akustik sünger resimde gördüğünüz piramit, yumurta ve labirent gibi yüzey formlarda üretilebilmektedir.Akustik ses yalıtım süngerlerinin yanmaz özellikte oluşu makine daireleri gibi bölgelerde hem makine performansını etkilememek hemde olası yangında tutuşmayı engellemektir. Yüzeyindeki formlar ve açık gözenekleri ile iyi ses yutum katsayısına sahip 3 tür akustik yalıtım süngeri vardır.

%90 Ses Akustik Kesici Süngerleri Yalıtım Malzemeleri Toptan Satış Yeri

Ses Yalıtım Süngeri

Siyah Desenli Ses Yalıtım Süngerleri

Ses Yalıtımı ürünlerinde gürültü kesici ve yankı eko gibi ortak duvalarda komşu duvarlarda ses puroplemi için citti yogun ses izolasyonu malzemesi bariyerli bondex sünger ve Sonradan özel kimyasallarda bekletilerek alev almazlık ve yanmazlık özelliği kazandırılan düz ve 4 tip desen seçeneği olan ses yalıtım süngeridir. 50, 70 ve 90 dansite kg/m3 yoğunlukta üretilmektedir. Genel ebatları 100 cm x 100 cm şeklinde levhalarda oluşmaktadır. Desenler arası ses yutumu oranı olarak çok fazla fark yoktur. Uygulaması kolay esnek ürünlerdir. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcuttur fakat biz özel yapıştırıcı ile uygulamayı önermekteyiz. Uzun ömürlü bir yapıştırma sağlamak adına özel solid yapıştırıcısı daha etkili olmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta alacağınız ses yalıtım süngeri nin yoğunluğu ve kalınlık oranıdır. Yüksek yoğunluk ve kalın siyah desenli akustik süngerler daha fazla performans sağlamaktadır. Yüksek frekanslı gürültüleri izole etmek için yetersiz kalmaktadır. Epdm ses bariyeri akustik sünger ile kullanıldığında ciddi derecede ses izolasyonu sağlar.

Siyah Desenli Akustik Sünger

Melamin Basotect Akustik Ses Yalıtım Süngeri

Melamin ham maddeden üretilen akustik ses yalıtım köpüğüdür. Düşük yoğunlukta yüksek ses yutumu katsayısına sahip yalıtım ürünüdür. Tercih sebebi olması ve en büyük özelliği yanmaz ve antibakteriyel özellikte olmasıdır. Okul ve hastanelerde basotect melamin akustik köpük önermekteyiz. Beyaz ve gri renklerde düz ve 4 ana desende üretimi yapılmaktadır. Desenli modelleri daha iyi ses yutumu sağlamaktadır. Dilerseniz aparatları ile tavana asılı şekilde yüzer tavan olarak kullanabilirsiniz. Kendiliğinden yapışkanlı modelleri mevcut olup uygulaması kolay üründür.

Basotect Melamin Süngerler

Tekno Touch Ses Yalıtım Süngeri

Sizlerden gelen yoğun talep üzerine akustik ses yalıtım süngerlerine renkli bir çözüm üretmeye karar verdik. Bu kapsamda tekno sünger adını verdiğimiz yeni ürünümüzü sizlere sunmaktayız. Bu ürünümüz mükemmel ses yutum katsayısına sahip alev geciktiricili uygulaması kolay ve esnek ses yalıtım süngeridir. Dekor açısından da ortamlara renk katmaktadır. 3 desen ve düz yüzeylerde farklı renklerde üretimi yapılabilmektedir. Yüzeyi ipek ile kaplanarak renkli model elde edilmektedir. 50 cm x 50 cm boyutlarında standart ve farklı kalınlıklarda satışa sunulmaktadır. Yine kendiliğinden yapışkanlı modelleri sizin tercihinizdedir.

Tekno Touch Ses Yalıtım Süngeri

Rebonded Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Atık süngerlerin ve kumaşların geri dönüşümünde sıkıştırılarak birleşiminden oluşan iyi bir ses yalıtım süngeridir. Yüksek yoğunluğu ve sert yapısı ile duvarlar arası ses geçişini engellemek için en ideal ses yalıtım malzemesidir. 110, 180 dansite kg/m3 yoğunlukta 70 mm kalınlığa kadar, 100 cm x 100 cm ve 200 cm x 100 cm ebatlarında üretilebilmektedir. Uygulama şekli ise ses geçişi olan tüm duvarlarımızı boşluk bırakmadan ürün ile kaplıyoruz ve solid yapıştırıcı kullanıyoruz uzun ömürlü uygulama için. Duvara ve tavana yapıştırıldıktan sonra yüzeyine alçıpan çekilip boyanabilmektedir. Dilerseniz parke altındada süngerpan kullanabilirsiniz. Titreşim kaynaklı seslerin engellenmesinde iyi performans göstermektedir.

Rebonded Bondex Ses Yalıtım Süngeri

Bariyerli Ses Yalıtım Süngerleri

Yüksek seviyeli seslerin engellenmesinde tek ürün kullanılırsa yetersiz kalma ihtimali çok fazladır. Bu gibi durumlarda iki ses yalıtım süngeri arasına epidyem bariyer uygulanmaktadır. Bariyerli ürünler iki süngerin arasına epdm kauçuk ses bariyeri şeklinde uyglanan ürünlerdir. Yüksek derecede ses kesici özelliği taşımaktadır. Hatta yüzeylerdeki sünger kalınlığına göre %100' e kadar ses yalıtımı sağlamaktadır. Tüm bu ürünler uygulaması kolay ürünlerdir. Özel yapıştırıcısı ile uzun ömürlü bir uygulama sağlayabilirsiniz. Eğer ürünün yüzeyine alçı çekilecekse iki süngerpan arasına bariyerli olan modeli, çekilmeyecekse en alt yüzeye 20 cm süngerpan ve üst yüzeye desenli yanmaz akustik ses yalıtım süngeri ile birlikte araya epdm ses bariyeri şeklinde lamine edilmiş ürünü önermekteyiz.

Bariyerli Ses Yalıtım Süngerleri

Akustik amaç dışında kullanılan ses yalıtım süngerleri rebonded süngerpan ve bariyerli akustik sünger veya bondeks süngerpandır. Bariyerli süngerler ve rebonded bondeks süngerpan ses kesici yani sesin bir yerden diğer bir yere geçişini engelleyen ses yalıtım süngerleridir. Üst yüzeyinde akustik sünger kullanılan bariyerli ürünler hem ses izolasyonu hemde akustik ses performansı sağlar.