Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı şikayetlerinize göre yapılacak olan, keşif veya çözümler ile belirlenen uygun malzemelerle çalışmalar yapılmaktadır. Ses yalıtımı uygulamalarında en önemli unsurlar sesin kaynağı, geçiş yerleri ve geçen ses oranıdır. Bunun için mutlaka bu unsurlara göre malzeme kullanımı gerçekleştirilmektedir.
Yılların tecrübesiyle keşif ve çözüm üreten teknik ekibimize sıkıntılarınızı anlatabilir çözüm isteyebilirsiniz. Aramadan önce mutlaka mekan fotoğraflarını mail olarak atınız. Ses yalıtımı ciddi bir iştir yapılacak hatalarda ve yanlış malzeme kullanımında israf,vakit ve para kaybına neden olur. Sesin yalıtımı bir cisime çarptırılarak sağlanmaktadır. Bunun için kullanılan bir çok malzememiz stoklarımızda mevcuttur.

Akustik Yalıtım Uygulamaları - Ses Yalıtım ve Akustik Düzenleme

Ciddi ve profesyonel bir ses yalıtımı yaptırmak için ofisimizi ziyaret edebilir hem ürünleri görebilir hemde çözüm isteyebilirsiniz.
Ses yalıtımı çözümleri bir kaç şekilde incelenmelidir.
Yüksek Gürültü için Ses Yalıtımı
En yüksek gürültü ve seslere karşın ses yalıtım çözümleri mevcuttur. Uygulamalarımızda bu tür sorunlar için bir çok malzeme kullanılmaktadır. Örnek vericek olursak taşyünü, heraklit ahşapyünü, bariyerli süngerler, mdf, akustik paneller. Ciddi bir yalıtım yaptırmak istiyorsanız lzeme seçimi ve ugulama biçimi önemlidir. Bir asansör düşünün dairelere verdiği seslerden rahatsız oluyorsunuz bunu engellemek mümkündür. Sesi içeriye hapsedicek malzemeler kullanılarak uygulama yapılacaktır. Ses frekanslarına göre o sesi kesicek malzeme kullanmak hem aladan hemde harcamadan tasarruf sağlar.

Akustik Ses Yalıtımı

Stüdyo, Kayıt odası, Reji odası, Müzik ve Enstrüman odaları gibi akustik mekanlar için ses kesmeden çok içerideki seslerin düzenlenmesi önemlidir. Bu mekanlarda kullanılacak malzemeler genellikle akustik süngerler, melamin süngerler veya kumaş paneller olabilir. Bu malzemeler ortamdaki sesin kalitesini arttıracağı gibi eko, yankı ve gürültüyü engellemektedir. Ancak sesin dışarı çıkmasını engellemek için tek başına kullanılmaları üstün performans sağlamaz. Hem akustik düzen hemde sesin başka bir yere taşınmasını engellemek için genellikle bariyerli akustik süngerler kullanılmalıdır.

Ofis Ses Yalıtım

Ofis Ses Yalıtımı

Ofis ses yalıtımında öncelikle dış ortamdan gelen sesler kesilmek isteniyorsa duvarlara bir uygulama yapılmalıdır. Dış ortam sesleri nedeniyle çalışanlar etkilenebilirler. Dikkatleri bozulup işlerine yoğunlaşamazlar.

Devamını Oku
Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

Akustik mekanlarda yankılanma, eko ve ses kalitesini düzenlemek için uygulama ve çalışma hizmetlerimiz mevcuttur. Stüdyo ses yalıtımı akustik mekanlarda ve odalarda yapılacak olan çalışmalardır.

Devamını Oku
Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Müzik odaları ses yalıtımı ' nın önemi şudur: Müzik odaları ses yalıtımının olması gereken önemli odalardan birisidir. Müzik odalarında akustik seslerin düzenli olması çok önemlidir.

Devamını Oku
Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Önemli kararların alınacağı ortamlar olarak kullanılan iş yerlerindeki toplantı odalarında ses yalıtımının maksimum kalitede bir çalışmayla yapılması gerekmektedir. Sesin şiddetine göre malzeme seçimindeki maliyet değişiklik gösterecektir.

Devamını Oku
Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Gürültü problemleri sinema salonlarının büyük sorunlarındandır. Bu gürültülerin ortam dışına çıkmaması ve dış çevreden de mekana ses sızmaması önemlidir. Bu ses geçişlerinin kesilmesi için sinema salonlarında doğru malzemelerin kullanılmasıyla ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Devamını Oku
Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Ses kayıt odasında oluşturulacak çalışmaların kalitesi açısından ses yalıtımı çok önemlidir. Kaliteli ses duyumunun sağlanması, ses kayıt aşamasına bağlıdır.

Devamını Oku
Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ses kayıt odasında oluşturulacak çalışmaların kalitesi açısından ses yalıtımı çok önemlidir. Kaliteli ses duyumunun sağlanması, ses kayıt aşamasına bağlıdır.

Devamını Oku
Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji odası ses yalıtımı daha sakin ve huzurlu bir ortamda insanların işlerini yapabilmeleri amacıyla yapılmaktadır. Bu mekanda yönetmen, teknik yönetmen, resim seçici, alt yazı operatörü gibi görevliler çalışmaktadır.

Devamını Oku