Yanmaz Akustik Süngerler

Yanmaz Akustik Süngerler

Yanmaz Süngerler akustik ses yalıtımı ve düzenlemede kullanılan yanmazlık özellikteki süngerler birinci sınıf malzemelerden üretilmektedirler. Ses yalıtımında kullanılan mükemmel akustik ve ses yalıtım sağlayan akustik düzenleyici bir malzemedir. Yüksek yoğunluktaki akustik yalıtım malzemesi yüksek ısı ve alev temasında erime ve akıcı damlacık oluşturmazlar. Akustik iç mekanlardaki ses düzenlemesi sağlayan süngerler poliüretan ve melamin ham maddelerinden üretilmektedirler. Esnek ve kolay uygulanabilen yapıya sahip akustik süngerler nemden etkilenmez ve küf tutmazlar. Akustik Süngerler birinci sınıf malzemelerden üretilmiş olup yanmaz ISO sertifika ve belgelerine sahiptirler. Bir çok alanda kolaylıkla uygulanabilmektedirler. Yüksek hava şartlarında dahi yıpranma ve aşınma gibi problem yaşatmayan akustik süngerler farklı form ve kalınlıklarda üretilmektedirler. Eko, yankı ve uğultulu ortamlarda ses frekanslarının düzenlenmesini sağlarlar. Açık gözenekli hücre yapısına, düşük ve yüksek frekanslarda mükemmel ses yutumuna sahiptirler. Akustik süngerlerin uygulaması oldukça kolay olup kendinden yapışkanlı modelleriyle de ayrıca rahatlık sunmaktadır. Yanmaya karşı yüksek direnç sağlayan ve mükemmel ses yutum değerlerine sahip yüksek performanslı akustik sünger olarak bilinmektedir.

Yanmaz Akustik Sünger Ses Yalıtımı

Uygulaması oldukça kolay olan akustik süngerler özel solid yapıştırıcısı ile uygulanmaktadır. Yapışkanlı akustik sünger uygulamayı kolaylaştırmak, haricen kullanılan yapıştırıcıların yüzeye bulaşma riskini ortadan kaldırmak için kendinden yapışkanlı olarak da üretilmektedirler. Akustik Yanmaz Süngerler, yüzey yapıları piramit, yumurta, labirent, spesiyal ve düz formlarında üretilmektedirler. Siyah ve gri renkte üretimi gerçekleştirilen akustik süngerler müşteri talebi doğrultusunda istenilen renk ve ebatlarda üretilebilmektedirler. Akustik süngerleri içerisindeki kimyasallar zararlı atık ihtiva etmez ve yanma sonucunda zehirli gaz çıkarmazlar. Günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemelerden olan akustik süngerler esnek ve kolay uygulanabilen yapısı sayesinde bir çok alanda uygulanabilmektedirler. Ses yutucu özellikleri yanı sıra bariyerli tipleri ile ses geçiş kaybı sağlanmaktadır. Restaurant, sinema, stüdyo, ofis ve akustik kabinlerde yapılacak uygulamalarda kullanılırlar.

Akustik Ses Düzenleme

Akutik Sünger Kullanım Alanları ; Akustik Düzenleyici Genel Olarak Müzik Odası Dairenizin Duvarlarında Dairenizin Tavanında Stüdyolarda Disko Ve Barlarda Jeneratör Odalarında Kompresör Odalarında Yatlarda Sağır Oda Yapımında diş hekimlikleri cafe restorant gibi yerlerde ve makina dairelerinde ( Yangın Tehlikesi Bulunan Mekanlarda ) sesi dengelemek amaçlı kullanılan polistiren bir malzemedir. Akustik Süngerlerin Bariyerli Modelleri Genel Olarak ; Havalandırma kanallarında, mekanik dairelerde, jeneratör kabinlerinde, Tekne Yalıtımı , Yat Motoru Ses İzolasyonu, kompresör kabinlerinde, kısacası ses yalıtımı gereken her noktada, restoran, sinema, konser, toplantı salonları gibi ses ve titreşim izolasyonu çözüm gereken alanlarda kullanılmaktadır. Kullanım alanları oldukça geniş olan akustik süngerürünleri hemen her alanda tercih edilen ve ses yalıtım konusunda büyük verim sağlayan ses yalıtım süngerleridir.

Yanmaz Akustik Sünger Uygulaması