Duvar Ses Yalıtım Malzemeleri

Duvar Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımı Neden Yapılır ? İki duvar arası ses geçişleri günümüzde kentleşmeden dolayı oldukça artışa geçmektedir. Nüfus artışları ve bina içerisinde oluşturulan konfor (sinema salonu, stüdyo odası vb.) çevreye olumsuz yansımaması adına duvarlarda ses yalıtım uygulaması yapılmaktadır.

Duvar Ses Yalıtım Uygulaması

Duvar Ses Yalıtımı Nerelerde Yapılır ? Duvar ses yalıtımı aklınıza gelecek her alanda yapılabilir uygulama modelidir. Bina ses yalıtımı, toplantı odası ses yalıtımı, stüdyo odası ses yalıtımı, sinema salonu ses yalıtımı, konferans salonu ses yalıtımı, hastane odası ses yalıtımı, ofis ses yalıtımı, ses kayıt odası vb ses yalıtım uygulamalarında duvarlarda uygulama yapılarak içeriden dışarıya ve dışarıdan içeriye giden seslerin önü kesilmektedir.

Akustik Ses Yalıtımı

Duvar Ses Yalıtımında Hangi Malzemeler Kullanılmalıdır ? Mekanda oluşan ses frekansının şiddetine bakılarak kullanılacak malzeme seçilmektedir. Tiz ve kalın sesler için ayrı ayrı birçok modelde ses yalıtım malzemesi bulabilirsiniz. Bu sayede mekan içi akustiği en iyi dereceye kadar ulaşır.

Duvar Ses İzolasyonu

Duvar Ses Yalıtımında Kullanılan Malzemeler Nasıl Uygulanır ? Duvarda uygulama yaparken yine kullanıcak malzemeye göre uygulama modeli seçilmekedir. Bondeks süngerpan adlı ses kesici sünger kullanılırken sünger yapıştırıcısının yanında alçıpan tercih edilebilir veya diğer akustik süngerler kullanıldığı zaman sadece akustik sünger yapıştırıcısı ile temiz ve kuru zemine uygulayabilirsiniz.